Ivently for Wedding Planners

Ivently for Wedding Planners & Coordinators

Düğün Planlama Şirketleri için ivently

Akılları karışmış, heyecanlı çiftlere hayallerine en uygun teklifi verin, özeninizi ve becerinizi en baştan gösterin.Teklif istenen çok sayıda düğün planlamacı arasından sıyrılmak zordur. ivently ile çiftinize en uygun, onları en çok etkileyecek tanıtım & teklifi dakikalar içinde hazırlayabilir ve paylaşabilir, herkesin bir adım önüne geçebilirsiniz. Daha önce yaptığınız düğünler, onlar için hayal ettikleriniz... Her şeyi tek bir adreste, çok sayıda canlı fotoğraf galerisi ve videolarla anlatabilir, mekan önerilerinizi lokasyonları ve görselleriyle yapabilir, net ve kolay anlaşılır fiyat tablolarınızı da ekleyebilirsiniz. Hepsini cep telefonlarından bile tek yerde görmelerini sağlayın.
İster whatsApp’tan, sosyal medyadan, ister email den paylaşın… Teklifiniz açıldığında da haberdar olun.
Kimsenin bilgisayarının başına geçmesini beklemenize gerek yok. Müşterinize düğün planlama teklifinizi istediğiniz yerden yollayabilirsiniz. Büyüklüğünü dert etmenize gerek yok. ivently paylaşım linkleri tüy kadar hafif.
Sadece çiftleriniz için değil, sizin için de her şeyi kolaylaştırır.
Hazırladığınız, paylaştığınız , paylaşmadığınız tüm teklifler & tanıtımlar tek bir yerde. Hepsinin önemli bilgileri üstünde yazılı ve yanlarında da hayat kurtaran bir ajanda… ivently ile saniyeler içerisinde yüzlerce teklifin arasından aradığınızı bulabilir, benzerini üretmek için tek tuşla kopyalayabilirsiniz.
ivently kreatif kullanıcılarının kaygılarını bilir… Fotoğraflarınızın izinsiz kullanılmasına karşı önlemler aldık.
Size ait işleri internette görmekle ilgili endişe etmenize gerek yok. Saatlerce grafik programlarında fotoğraflarınızın hepsinin üstüne tek tek watermark eklemekle uğraşmanıza da. Sizin için ivently bunu da tek bir tuşla yapar. Ayrıca yolladıktan sonra karşı tarafın teklifinizi görüntülemesi sizi rahatsız ettiyse, geri çekmek isterseniz hemen erişime kapatabilirsiniz. Ya da tercih ederseniz teklifinizin kaydedilebilirlik özelliğini de kapatabilirsiniz.
Sık kullanılan her şeyi ivently’de kaydedin, gerektiğinde sadece sürükleyip bırakın ve editleyin.
ivently defalarca aynı şeyleri yazdığınız anlarda yardımınıza yetişir. Metinleri, fotoğrafları, logoları ,videoları ayrı ayrı yerlerde farklı formatlarda kaydedip gerektiğinde birleştirmek için aramanıza artık gerek yok. Bir defa ivently’e yükleyin yeter. Sonra ister o haliyle kullanın ister üstüde oynama yapın.

7 Reasons why Ivently is the best tool for a professional wedding planner

1. Every single wedding proposal can be created fast and with consistent quality.

 • create image and video rich wedding proposals easily and quickly with Ivently..
 • do not waste time. Use Iventy Saved Blocks to create a proposal quickly with your existing saved blocks.

2. New wedding planners can take advantage of free proposal templates

Ivently comes with several free proposal templates. As Ivently team publishes new free templates, you can find them in your Ivently homepage and they are available for use at no additional cost. Templates can be edited directly in Ivently.

3. Sending PDF, DOC, PPTX files via emails is a bad practice. This can be completely avoided.

Wedding planners used to prepare proposal and presentations in many different tools. This caused large email attachments, delivery problems.

Ivently allows weding planners to manage their proposals and presentations in a single workspace. Many wedding planners had to rely on WeTransfer which adds another tool to the mix and gets even more confusing for the clients.

Ivently allows sharing proposals directly with your clients via email, WhatsApp, Instagram and Facebook.

4. Emails does not reflect your professionalism. Ivently shares do.

And professional wedding planners sell more. A strong brand helps wedding planners to present their professionalism to their worried clients. Ivently allows you to add your profile photo, logo and other brand images in your proposals easily.

A badge with profile photo and contact information is automatically added to each shared proposal.
Salesperson Badge alongside the proposal.

5. Protect your designs and IP in your proposals

Unfortunately a great deal of proposals do not stay confidential and get shared to competitors. The Iventy team has built several measures against this. You can
 • deactive your proposal so that no one else can view it anymore
 • set an expiry date and Ivently will automatically deactivate the proposal
 • get a notification everytime your proposal is viewed
 • disable printing of your proposal
 • add watermarks to your images without any other image editing tool

6. Managing team documents is tough. Ivently makes working as a team, really really easy.

Many wedding planners want to work as a team but sharing files via emails, ownership confusions, and even Google Drive like tools cause a lot of problems.

Ivently collects all your teams documents in a single workspace, allows you to view each others documents (but not edit them). You can transfer a document to another colleague. In other words, Ivently allows you to manage your "sales account" professionally, keep accounts separate but still use the same tool.

7. Professional wedding planners require professional tools.

Basic office software and complex design software is hardly ideal for wedding planners. Ivently is designed for and with professional wedding planners. Ivently team is in contact with wedding planners and coordinators regularly. Ivently team is dedicated to making the life of wedding planners easier and their business more successful. Here is a list of what differs Ivently from our proposal tools:
 • We value design.Ivently proposals look professional, fresh and impressive on your clients mobile phones and computers.
 • We value simplicity.Wedding planners are rarely nerds. We make software that just works. Ivently will stay simple and fresh.
 • We value your time. We have added features like save blocks so that you do not spend any more time on creating proposals than needed.
 • We value your opinion. We are proud to add several user requested features to Ivently regularly.
 • We value your IP. We added ivently ways to protect your wedding designs.